





Dom zaprojektowany dla młodego profesora poszukującego azylu w górach Beskidu Żywieckiego. Forma i charakter domu dopasowane są do wyrobionego gustu właściciela. Parterowa bryła domu, częściowo nadwieszona, naturalnie wpisuje się pochyły teren działki, nawiązania do organicznej architektury dopełnia zielony dach. Szerokie przeszklenia kadrują widoki wnętrza na pobliski strumyk, malowniczą dolinę i nieodległe wzgórza.
architekt: Grzegorz Tyc
Projekt domu jednorodzinnego z garażem dwustanowiskowym. Dom zlokalizowany jest na łagodnym zboczu z południową ekspozycją. Działka oferowała możliwość zlokalizowania średniej wielkości willi. Zaprojektowany został dom dla rodziny 4-osobowej. Do budynku przylega garaż wraz z kotłownią. Budynek ma formę o zróżnicowanej wysokości i bryle. Dominantą są dwie kubiczne formy z balkonami w kształcie litery C. Forma budynku jest prosta i nowoczesna, wyróżnia się grą białych brył na tle krajobrazu.
architekt: Grzegorz Tyc
Projekt domu jednorodzinnego z podziemnym garażem dwustanowiskowym. Dom na przedmieściach Krakowa przybrał formę nowoczesnego domu z tradycyjnym dachem dwuspadowym. Pod domem znajduje się cześć wejściowa i gospodarcza z garażem zagłębionym w stok działki. Przestrzenny pokój dzienny i zadaszony taras otwarte są na podkrakowski krajobraz.
architekt: Grzegorz Tyc
Dom jednorodzinny zlokalizowany jest na łagodnym zboczu góry, pośród powstającego osiedla. Duża działka oferowała możliwość zlokalizowania średniej wielkości willi. Zaprojektowany został dom dla rodziny 5-osobowej. Do budynku przylega garaż na cztery samochody. Kąt nachylenia dachów, wysunięte okapy oraz drewniane elementy wykończenia (podbitka, słupy) nawiązują do lokalnych archetypów. Forma budynku jest prosta i nowoczesna. Główna część domu znajduje się na planie przekręconego kwadratu o kalenicy umieszczonej przekątnie. Dzięki temu front budynku zyskał ekspresyjny narożnik. Forma domu wyróżnia się ale współgra z kontekstem krajobrazowym i lokalną tradycją.
architekt: Grzegorz Tyc
Dom jednorodzinny i garaż wolnostojący. Dom zlokalizowany na przedmieściach Krakowa przybrał formę nawiązującą w nowoczesny sposób do charakteru lokalizacji w pobliżu której wciąż spotkać można zabudowę wiejską i dworkową. Przeszklona ściana szczytowa otwiera przestrzenny pokój dzienny i główną sypialnię na krajobraz.
architekt: Grzegorz Tyc
Koncepcja domu wykonana została dla działki położonej u podnóża jednej z Beskidzkich gór. Działka o sporym nachyleniu oferowała piękną panoramę Beskidów. Aby w pełni wykorzystać ten walor dom został otwarty dużymi przeszkleniami na stronę widokową. Dolna, wysunięta spod ziemi kondygnacja stanowiła taras widokowy dla kondygnacji zerowej. Poddasze mieściło główną sypialnię. Forma budynku o dwuspadowym dachu w nowoczesny sposób odwoływała się do tradycji góralskiej chaty.
architekt: Grzegorz Tyc
Projekt polegał na zaprojektowaniu koncepcji futurystycznej jednostki mieszkalnej o małej powierzchni. Zaproponowano dom-rzeźbę o ekspresyjnej formie przecinających się dachów, tworzących otwarty wewnętrzny dziedziniec, charakterystyczny dla meksykańskich domów. Zaproponowano wykonanie transparentnych ścian z szybami o zmiennej przezierności. Transparentne ściany podkreślały ekspresyjną formę skrzydeł dachu i nawiązywały do radykalnych domów modernizmu — Farnsworth House i Glass House.
architekt: Grzegorz Tyc
Zlecenie dotyczyło zaprojektowania parterowego domu jednorodzinnego z dwoma sypialniami. Zaproponowany kształt domu dzielił wąską działkę na frontową część publiczną i osłoniętą część ogrodową na którą otwierało się wnętrze domu — pokój dzienny oraz sypialnie.
architekt: Grzegorz Tyc, Filip Tyc
Projekt małego domu miejskiego. Czytelny plan domu organizuje wszystkie funkcje wokół rdzenia w formie przeszklonego walca w którym mieści się pokój dzienny i kuchnia.
architekt: Grzegorz Tyc